Informace o obci

V této kategorii nejsou žádné články. Jsou-li na stránce zobrazeny podkategorie, mohou obsahovat články.

Podkategorie

Nejstarší písemná zmínka o Tichonicích, jakožto o vsi s Tvrzí, pochází z roku 1365. Vsí Tichonice procházela zemská stezka, po které se dopravovala hlavně sůl a další zboží z jihu Čech směrem ke Kolínu a dále.

V současné době se obec skládá z 10 částí. Historické počátky několika jejích částí se podařilo dohledat v původních historický pramenech. Ty jsou zde uvedeny i s ukázkami nejvýznamnějších památek:

V obci se nenachází žádná průmyslová výroba. Je zde pouze zemědělství a lesní hospodářství. V Soušicíh provozuje zemědělskou výrobu firma Hromas & Hromas, v Kácovci pak pan Josef Drahota. Na Licoměrsku je ranč s možností agroturistiky, jehož provozovatelem je firma Licoměrsko s. r. o.
Největší část zemědělské výroby v obci provozuje Zemědělské družstvo vlastníků Veselka se sídlem ve Psářích a patří také mezi největší zaměstnavatele v oblasti. Jak v Tichonicích, tak i v Soušících jsou občanům k dispozici prodejny smíšeného zboží. V Tichonicích je provozovatelem Jednota a v Soušicích provozuje prodejnu pan Ladislav Hromas.

Tichonicích jsou dále tyto služby:
  • Autoservis Pavel Gregor
  • Truhlářství Stanislav Houlík
  • Možnost internetového připojení VlašimNet
  • Poštovní úřad: Trhový Štěpánov PSČ 257 63; vzdálený asi 10 km.
  • Praktický lékař je pro naše občany v Kácově; 2 km

Vzdálenost k nájezdu na dálnici D1 je 3 km.

V posledních 20 letech se vybudoval vodovod přímov obci Tichonice a rybník u osady Chochol. Bylo zpevněno a vyasfaltováno asi 20 km cest spojujících přilehlé osady, opravena budova bývalé školy a Kampeličky. Obec hospodaří na 30 ha lesních porostů. Stará se hlavně o jejich výsadbu a údržbu. Podél cest k osadám bylo vysázeno mnoho ovocných a okrasných stromů.


Čím vším je naše obec zajímavá.....

Zde budete informováni o občanech naší obce kteří se dožili významného životního jubilea.  

Additional information