Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Pokládání věnců k pomníku F. Maška

 Dne 27.10.2005 se v naší obci, u příležitosti 91. výročí úmrtí p. Františka Maška, uskutečnilo pokládání věnce k jeho pomníku Tohoto vzpomínkového aktu se ujali členové místního sboru dobrovolných hasičů.

Průvod vyšel od místního obecního úřadu a zúčastnilo se ho kromě hasičů a starosty několik místních obyvatel.Pan František Mašek zemřel na srbském bojišti dne 20.9.1914 ve svých 27 letech. V naší obci žil v domě  s číslem popisným 17. V současné době v obci nežijí  žádní jeho potomci ani příbuzní.
Pomník k uctění  jeho památky byl v nedávné době opraven, ale  někomu se tato úprava zřejmě nelíbila a proto pomník opět zdevastoval. Obecní úřad se ale rozhodl, že pomník jen tak nedá a opravy začaly nanovo.
 Dnes je pomník i jeho okolí ve stavu, který přísluší památce zemřelého a doufejme, že to tak zůstane i nadále. Během samotného pokládání pronesl několik vzpomínkových vět starosta obce p. Josef  Novotný.


 Návrat zpět

 

Additional information