Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Pokládání věnců k pomníku F. Maška

 Dne 27.10.2005 se v naší obci, u příležitosti 91. výročí úmrtí p. Františka Maška, uskutečnilo pokládání věnce k jeho pomníku Tohoto vzpomínkového aktu se ujali členové místního sboru dobrovolných hasičů.

Průvod vyšel od místního obecního úřadu a zúčastnilo se ho kromě hasičů a starosty několik místních obyvatel.Pan František Mašek zemřel na srbském bojišti dne 20.9.1914 ve svých 27 letech. V naší obci žil v domě  s číslem popisným 17. V současné době v obci nežijí  žádní jeho potomci ani příbuzní.
Pomník k uctění  jeho památky byl v nedávné době opraven, ale  někomu se tato úprava zřejmě nelíbila a proto pomník opět zdevastoval. Obecní úřad se ale rozhodl, že pomník jen tak nedá a opravy začaly nanovo.
 Dnes je pomník i jeho okolí ve stavu, který přísluší památce zemřelého a doufejme, že to tak zůstane i nadále. Během samotného pokládání pronesl několik vzpomínkových vět starosta obce p. Josef  Novotný.


 Návrat zpět

 

Additional information

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.