Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Policisté občany varují před falešnými policisty.

 Dva muži, kteří na první pohled vypadali jako dopravní policisté, zastavili 26. května po čtrnácté hodině  v obci Chlistov  šestadvacetiletou řidičku  Škody Favorit.  Měli na sobě  kalhoty šedé barvy a  bílou košili s kovovým odznakem policie na pravé kapse.  Na hlavě však  neměli žádnou pokrývku hlavy, ani baret pod výložkou a nebyli  ozbrojeni. Nedaleko od  nich stálo na pravé straně vozovky auto  připomínající policejní vozidlo. Na nestandartním majáku blikal  červený  nápis STOP. 

 Jeden z mužů přistoupil k vozidlu řidičky a s tím, že provádí silniční kontrolu, ji požádal o  doklady od  vozidla. Druhý   zatím kontroloval pneumatiky a prohlásil, že zadní jsou v pořádku, ale přední  jsou ojeté. Muž, který kontroloval doklady, ženě řekl, že je to na pokutu, tak na patnáct stovek  na místě, a dva a půl tisíce na složenku. Řidička muži tedy zaplatila tisíc pět set korun, ten  jí vrátil doklady s tím, že nesmí pokračovat v jízdě a má se vrátit domů. Žádný doklad o  zaplacení pokuty ji nevystavil.

Řidičce se celé jednání zdálo zvláštní a událost druhý den oznámila týneckým policistům  K popisu mužů uvedla, že  první byl hubený, vysoký asi 175 centimetrů, stárý asi 50 let, na temeni měl pleš, krátké prošedivělé  vlasy měl pouze na zátylku a na skráních.  Obličej měl oválný, vystouplé lícní kosti, malý nos, byl  oholen a  mluvil česky bez cizího přízvuku.

Druhý muž byl menší a silnější postavy,  asi 165 centimetrů vysoký, starý  asi 50 let, vlasy měl prošedivělé, kratší, vlnité, pleš neměl. Měl kulatý obličej, velký nos – skobu. Na pravé tváři měl pěti centimětrovou jizvu, která se táhla z pravé strany nosu na tvář. Pod nosem měl šedivý knír, jinak byl oholen  a mluvil česky bez cizího přízvuku.

 Auto Škoda Octavia, kterým muži na místo přijeli, vypadalo  na první pohled  jako služební vozidlo policie v nových stříbrných barvách.  Výpovědí a popisem vozidla poškozené však policisté zjistili, že  se o policejní vozidlo asi nejednalo. Na pátých dveřích například neodpovídal směr pruhů, nacházel se zde  nápis černé barvy „pomáhat a chránit“ a  nesouhlasilo ani provedení a rozměry majáku.  Registrační značku si poškozená celou nezapamatovala, obsahovala ale písmeno „S“na druhém místě. 

 

     Policisté se proto domnívají, že se pravděpodobně nejedná o skutečné profesionální policisty, ale o lidi, kteří  se za ně vydávají. Občany proto vyzývají, pokud by se s nimi setkali, nebo k jejich osobám měli nějaké informace, aby zavolali  linku 158 nebo na telefonní číslo 974 871 101 a  974 871 700.

Additional information