Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Podnapilou mládež odhalili  policisté

Restaurace, bary a diskotéky kontrolovali o víkendu policisté. Zjišťovali, zda mládeži a dětem nejsou prodávány alkoholické nápoje. V Benešově se akce 18. února  v nočních hodinách zúčastnilo devět policistů z benešovského odvodního oddělení, šest městských strážníků, čtyři celníci a celkem šest úředníků Městského úřadu Benešov. Dva pracovníci stavebního odboru, dva živnostenského odboru a dvě úřednice oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Společně zkontrolovali  disko-bar Peklo v hotelu Pošta,  club XXX a disko-bar Pod brankou. Policisté a strážníci dechovou zkoušku provedli u dvaceti mladistvých. U čtyřech z nich, třech  hochů a jedné dívky, zjistili, že jsou  pod vlivem alkoholu. Přístroje jim naměřily hodnoty 2,88; 0,73; 0,42 a 0,38 promile alkoholu v dechu. Dvěma devatenáctiletým mladíkům, kteří svému kamarádovi umožnili požití alkoholu, uložili pokuty ve výši jeden tisíc korun. Další dva případy, u kterých se policistům nepodařilo zjistit, kdo mládeži konzumaci alkoholu  umožnil,  zpracovali jako přestupek.

Stejnou akci v nočních hodinách uskutečnili policisté 19. února v Čerčanech. Deset čerčanských policistů a dva kriminalisté provedli kontroly v obci  Pyšely  v restauracích  Penalta a U Dobrotů, v obci Nespeky pak navštívili restaurace Lauřím a Stará hospoda a v obci Poříčí nad Sázavou  zkontrolovali restaurační zařízení Na Homolce a Na růžku. Dále ještě  provedli kontrolu diskotéky v baru Kpt. Morgana v obci Poříčí nad Sázavou. Zde dechové zkoušky odhalily dvě mladistvé dívky, které požily alkoholické nápoje. Elektronický přístroj jim naměřil hodnoty 0,29 a 0,39 promile alkoholu v dechu. Policisté šestadvacetiletému mladíkovi, který děvčatům umožnil konzumaci  alkoholu,  uložili blokovou pokutu ve výši pěti set korun.

Součástí tohoto opatření  byla i  dopravně preventivní akce. Policisté proto provedli uzávěru obce Čerčany a zjistili celkem šest přestupků v dopravě. Všechny vyřídili na místě v blokovém řízení a uložili za ně celkem  jeden tisíc tři sta korun.

por. Bc. Zuzana Stránská

Additional information