Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu cizinců na ubytovnách a alkohol u řidičů autobusů při silničních kontrolách proběhla 26. března od  čtvrté do  osmé hodiny  ranní. Čtrnáct policistů z cizinecké policie, kriminální služby a benešovského obvodního oddělení  provedlo kontrolu na ubytovnách v Benešově, ve Vlašimi, ve Voticích a v Týnci nad Sázavou. 
Prověřili celkem šedesát dva cizinců. V jedenácti případech zjistili porušení povinností vyplývající ze zákona č. 329/1999 Sb. o pobytu cizinců, jako například  nepředložení dokladů o zdravotním pojištění a další  závady v náležitostech pobytu na území naší republiky. U jednoho cizince pak při pobytové kontrole vyšlo najevo, že se na území naší republiky pohyboval neoprávněně a bylo  s ním zahájeno správní řízení o správním vyhoštění. Cizincům policisté uložili  jedenáct blokových pokut v celkové výši šesti tisíc korun. 
Současně s prověrkami cizinců  pak dalších osmnáct policistů z obvodních oddělení a šest z dopravního inspektorátu kontrolovali osobní a nákladní vozidla. Prověřili jich celkem sedmdesát tři a zkontrolovali šedesát osm osob. V jednom případě  řidič osobního auta policistům nepředložil řidičský průkaz. Okresní soud v Benešově mu totiž  uložil v červnu loňského roku zákaz činnosti řízení motorových vozidel v délce jednoho roku. Řidič je tedy podezřelý ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla  bez řidičského oprávnění. Policisté svoji činnost zaměřili také na řidiče autobusu. V jejich síti uvízlo celkem dvacet jedna vozidel. U jednoho řidiče pak elektronický přístroj naměřil 0,17 promile alkoholu  v dechu.  Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Uložili celkem dvacet dva pokut v dopravě a vybrali za ně šest tisíc korun.

 Autor:  nprap. Zuzana Stránská

Additional information